1elblag.jpgbrowar.jpgel-hurt_spj.jpgelhurt.jpgepec.jpgepwik.jpggielda_elb.jpghotel_mlyn.jpgkahlberg.jpgmytych.jpgnegocjator.jpgpbc.jpgpoliszynel.jpgsilvant.jpgzlp-consult.jpg

IV edycja zawodów Enduro Man przechodzi do historii

11 listopada znów pobiegniemy ulicami Elbląga z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

EL-Aktywne Niedzielne Poranki Biegowe

2017 rok zapowiada się interesująco pod względem atrakcji dla miłośników biegania i wszystkich tych elblążan, którzy dopiero zamierzają się ruszać. Piątka dla każdego, szkoła biegania, niedzielne poranki biegowe ? to tylko niektóre z wielu propozycji przygotowanych dla mieszkańców przez Stowarzyszenie EL Aktywni. Kalendarz imprez EL Aktywnych na 2017 rok jest już gotowy. Na mieszkańców czeka dwanaście różnego rodzaju wydarzeń, w których udział jest w większości bezpłatny.

- Przy ustalaniu listy długo dyskutowaliśmy w gronie członków stowarzyszenia. Zgodnie ze statutem głównym celem naszych działań jest promowanie, popularyzacja aktywności fizycznej jako najlepszej formy wypoczynku oraz integracja mieszkańców regionu. Patrząc na to, co robiliśmy w latach ubiegłych, stwierdziliśmy, że powinniśmy się na tym skupić i odejść od organizowania dużych, komercyjnych imprez sportowych ? informuje Łukasz Piśkiewicz, prezes Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni. - Nasze działania w roku 2017 powinny mieć charakter towarzyski, mniej oficjalny, bardziej ukierunkowany na rekreację, a nie rywalizację. Nie będzie więc medali, pomiarów czasu, nagród itp., czyli działań charakterystycznych dla profesjonalny imprez. Wyjątkiem będzie Bieg Niepodległości, który jako jedyne nasze działanie zostanie w tym roku zorganizowany w pełni profesjonalnie.

Pierwsza impreza ? Bieg Policz się z cukrzycą -  odbyła się w styczniu, przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26 lutego o godz. 11 czas na kolejną ? na Modrzewinie odbędzie się Winter Run, a w wybrane niedziele ? jeśli pogoda pozwoli ? na Jeleniej Dolinie odbywać się będzie morsowanie (szczegóły na profilu fejsbukowym).

Daty kolejnych imprez:
12 marca ? Leśny Półmaraton w Bażantarni (godz. 11)

26 marca ? początek Niedzielnych Poranków Biegowych. Będą organizowane do ostatniej niedzieli lata (17 września). Zbiórka o godz. 10 na dużej polanie w Bażantarni.

5 maja ? początek akcji ?Piątka dla każdego? (godz. 19). To cykl spotkań organizowanych w poniedziałki, środy i piątki, przygotowujących do startu w Biegu Piekarczyka.

4 czerwca ? Enduro Kid ? zawody dla dzieci, organizowane przy okazji Biegu Piekarczyka. Druga edycja odbędzie się 11 listopada przy okazji Biegu Niepodległości.

23 czerwca ? Bieg oraz Marsz Świętojański w Bażantarni (godziny nocne)

25-27 sierpnia ? Enduro Man. Zawody będą rozegrane w dniach: 25.08 ? pływanie na dystansie maksymalnym 1500 m, 26.08. - kolarstwo na dystansie maksymalnym 100 km oraz 27.08. - bieg na dystansie maksymalnym 25 km. Zawody będą miały charakter towarzyski, co oznacza, że nie będzie prowadzona żadna oficjalna klasyfikacja. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans, jaki sami zadeklarują, ale nie większy niż podany wyżej.

1 września ? początek Szkoły Biegania (godz. 18), cyklu zajęć dla osób, które chcą rozpocząć bieganie lub wznowić treningi lub wrócić do biegania. Zajęcia będą trwały 4 tygodnie.

11 listopada ? Bieg Niepodległości, organizowany wspólnie z miejskim samorządem.

10 grudnia ? Bieg Mikołajkowy. Start godz. 12.

Wszystkie wyżej wymienione imprezy, poza Biegiem Niepodległości, będą nieodpłatne lub odpłatne symbolicznie.

Komentarze   

0 #1 maniek 2017-02-12 15:17
trepa serockiego nie będzie.on kocha chińskie statuety za 10PLN :cry:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyniki, rekordy, statystyki

Wyniki, rekordy, statystyki

Wyniki zmagań uczestników w organizowanych przez nas wydarzeniach sportowych.

więcej

Sekcje i grupy sportowe

Sekcje i grupy sportowe

Tu znajdziesz informacje na temat:
Związków Sportowych z siedzibą w Elblągu,
Stowarzyszeń kultury fizycznej działających w Elblągu,
Uczniowskich Klubów Sportowych w Elblągu.

więcej

Enduro Man Elbląg

Enduro Man Elbląg

Stowarzyszenie Sportów Wytrzymałościowych
Projekt skierowany jest do wszystkich dorosłych osób zajmujących się wszelkimi formami sportów wytrzymałościowych wspieranych siłą i sprawnością. Głównym celem projektu jest integracja środowiska wszystkich ?wytrzymałościowców? naszego miasta pod jednym szyldem ENDURO MAN.

więcej