1elblag.jpgbrowar.jpgel-hurt_spj.jpgelhurt.jpgepec.jpgepwik.jpggielda_elb.jpghotel_mlyn.jpgkahlberg.jpgmytych.jpgnegocjator.jpgpbc.jpgpoliszynel.jpgsilvant.jpgzlp-consult.jpg

IV edycja zawodów Enduro Man przechodzi do historii

11 listopada znów pobiegniemy ulicami Elbląga z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

EL-Aktywne Niedzielne Poranki Biegowe

Trasa biegu

Trasa biegu - Trasa biegu
Licznik Biegu Niepodległości bije coraz szybciej. Do startu pozostały trzy tygodnie, na liście jest już ponad 320 osób! Tegorocznej edycji będzie towarzyszyć akcja charytatywna oraz zawody Enduro Kid dla najmłodszych.

Bieg Niepodległości to nie tylko okazja do radosnego uczczenia święta narodowego na sportowo. To także okazja do pomocy innym. W ubiegłym roku uczestnicy imprezy zbierali środki na protezę dla Tomka Kłosińskiego, w tej edycji zbiórka charytatywna, organizowana przez Centrum Wolontariatu w Elblągu, będzie prowadzona na rzecz Patrycji Paź, 13-latki chorującej od urodzenia na łamliwość kości. Wolontariusze w dniu zawodów będą zbierać datki i nakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup wózka dla Patrycji.
Bieg Niepodległości przyciąga coraz więcej osób. Na liście startowej jest już ponad 320 biegaczy, pojawiły się już też pierwsze sztafety. Przypomnijmy, że rywalizacja będzie odbywać się w kilku konkurencjach: bieg główny na 10 km, trzyosobowe sztafety (3 razy 3333 m) i bieg towarzyszący (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 lutego i Teatralną.
Każdy, kto ukończy bieg, będzie miał szans wygrać jedną z nagród. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 zł. Zapisy na bieg są przyjmowane do 2 listopada przez stronę internetową, wpisowe wynosi od 20 zł (niepełnoletni) i 30 złotych.  
Przed biegiem głównym (od godz. 10.30) odbędzie się także Enduro Kid, czyli Mały Bieg Niepodległości dla najmłodszych. Udział w tej rywalizacji, przeznaczonej dla dzieci do 11. roku życia, jest bezpłatny. W zależności od wieku odbędą się bieg na 50, 100 200 i 300 metrów, trasa będzie prowadzić ulicą Teatralną w dół w kierunku ul. Robotniczej.
Organizatorami Biegu Niepodległości są: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu Elaktywni, prezydent Elbląga oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Link do zapisów w Biegu Niepodległości
https://elektronicznezapisy.pl/event/571.html

Link do zapisów w Enduro Kid, czyli Małym Biegu Niepodległości (zapisy ruszą 18 października o godz. 12)
https://elektronicznezapisy.pl/event/984.html

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądała trasa biegu głównego i biegów towarzyszących.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyniki, rekordy, statystyki

Wyniki, rekordy, statystyki

Wyniki zmagań uczestników w organizowanych przez nas wydarzeniach sportowych.

więcej

Sekcje i grupy sportowe

Sekcje i grupy sportowe

Tu znajdziesz informacje na temat:
Związków Sportowych z siedzibą w Elblągu,
Stowarzyszeń kultury fizycznej działających w Elblągu,
Uczniowskich Klubów Sportowych w Elblągu.

więcej

Enduro Man Elbląg

Enduro Man Elbląg

Stowarzyszenie Sportów Wytrzymałościowych
Projekt skierowany jest do wszystkich dorosłych osób zajmujących się wszelkimi formami sportów wytrzymałościowych wspieranych siłą i sprawnością. Głównym celem projektu jest integracja środowiska wszystkich ?wytrzymałościowców? naszego miasta pod jednym szyldem ENDURO MAN.

więcej