1elblag.jpgbrowar.jpgel-hurt_spj.jpgelhurt.jpgepec.jpgepwik.jpggielda_elb.jpghotel_mlyn.jpgkahlberg.jpgmytych.jpgnegocjator.jpgpbc.jpgpoliszynel.jpgsilvant.jpgzlp-consult.jpg

IV edycja zawodów Enduro Man przechodzi do historii

11 listopada znów pobiegniemy ulicami Elbląga z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

EL-Aktywne Niedzielne Poranki Biegowe

Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości - Bieg Niepodległości
Druga edycja Biegu Niepodległości będzie pełna nowości. Na startujących czeka nowa trasa i nowe dystanse. Zapraszamy do zapisów i do podjęcia wyzwania ? rywalizacji w sztafetach z reprezentacją EL Aktywnych! Na liście startowej Biegu Niepodległości, który będzie częścią oficjalnych miejskich obchodów święta narodowego 11 listopada, jest już ponad 140 osób. Liczymy na znacznie więcej! Tym bardziej że przygotowaliśmy dla Was kilka nowości.

Przede wszystkim zmieniła się trasa. W tegorocznej edycji start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej na wysokości placu Jagiellończyka. Zawodnicy w biegu głównym pokonają trzy pętle (w sumie 10 km) ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Start zaplanowano na godz. 13. - Nasze stowarzyszenie wyzywa także biegaczy na pojedynek w trzyosobowych sztafetach, w których każdy uczestnik pokona jedną pętlę. Wystawiamy swoją reprezentację, zapraszamy do tego samego stowarzyszenia, instytucje, mieszkańców poszczególnych dzielnic czy nawet ulic. Nagrodą dla zwycięskiej sztafety jest puchar prezydenta Elbląga ? mówi Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia EL Aktywni. - Odbędzie się także bieg na dystansie jednej pętli (3333 m), to propozycja dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich, dla których dystans 10 kilometrów jest jeszcze za dużym wyzwaniem. Zachęcamy wszystkich uczestników do startu w barwach narodowych, pokażmy że rocznicę niepodległości naszego kraju możemy świętować także na sportowo i radośnie.
Bieg Niepodległości to nie tylko sportowe emocje. Przed startem uczestnicy uczczą minutą ciszy elbląskich żołnierzy, którzy polegli na misjach zagranicznych. Podczas zawodów odbędzie się także charytatywna zbiórka na szczytny cel, a na scenie ustawionej na placu Jagiellończyka wystąpią zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury.
Zapisy na Bieg Niepodległości trwają do 2 listopada i są przyjmowane przez stronę internetową www.elektronicznezapisy.pl. Wpisowe wynosi 30 zł dla osób dorosłych i 20 zł dla osób niepełnoletnich. W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma chip, numer, napój, batonik oraz bon na posiłek po zawodach.

Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie zawodów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyniki, rekordy, statystyki

Wyniki, rekordy, statystyki

Wyniki zmagań uczestników w organizowanych przez nas wydarzeniach sportowych.

więcej

Sekcje i grupy sportowe

Sekcje i grupy sportowe

Tu znajdziesz informacje na temat:
Związków Sportowych z siedzibą w Elblągu,
Stowarzyszeń kultury fizycznej działających w Elblągu,
Uczniowskich Klubów Sportowych w Elblągu.

więcej

Enduro Man Elbląg

Enduro Man Elbląg

Stowarzyszenie Sportów Wytrzymałościowych
Projekt skierowany jest do wszystkich dorosłych osób zajmujących się wszelkimi formami sportów wytrzymałościowych wspieranych siłą i sprawnością. Głównym celem projektu jest integracja środowiska wszystkich ?wytrzymałościowców? naszego miasta pod jednym szyldem ENDURO MAN.

więcej